top of page

Draci

dragons1.png

Okřídlení i neokřídlení ještěři různých velikostí, tvarů a barev. Draci jsou původními obyvateli Draconisu a mnoho let byli i jeho vládci. Jejich řady kdysi sčítaly několik set tisíc jedinců, dnes byste jich však sotva napočítali deset tisíc. Tento pokles mají na svědomí nejen lidé, ale také fakt, že se ztrátou magie přišli draci i o svůj oheň, jejich největší způsob ochrany.

Jedinou ochranou, která jim tak zůstala, je jejich vlastní fyzická síla, zuby a drápy a ačkoliv ani v jednom z ohledů nestrádají, lidé se naučili mnohé z nich odrážet, omezit a nebo je změnit v nevýhodu. S každou nově vytvořenou technologií poté draky hubí jednoho za druhým, aniž by měli šanci se pořádně bránit.

Nejstarší drak, o němž existují záznamy, se dožil téměř 500 let, no dnes díky aktivnímu lovu draků stěží narazíte na draky starších 100 let. Současným nejstarším drakem je král Mornax, kterému je 150 let. Indikátor toho, jak je drak starý, je hlavně jejich velikost - čím starší drak, tím větší je. Nejstarší drak byl údajně tak velký, že jeho tělo po smrti utvořilo celé Dračí pohřebiště, kde se nyní ukrývají těla jeho druhů, aby je ti se zlými úmysly nemohli znehodnotit. Bohužel, něco takového je ze strany lidí velice časté, neboť

z dračích těl je možné vytvořit hned několik produktů. Jedním z nich, nejvíce žádaným, jsou dračí oči. Každý drak má speciální zbarvení očí a ačkoliv si mohou být podobné, nikdy nejsou stejné a to ani u dvojčat. Nejdůležitější faktor je však ten, že po úmrtí draka jeho oči zkamení, vytvářejíc tak věčné, jedinečné drahokamy, o které mají lidi zájem právě kvůli výrobě šperků. Další populární částí jsou rohy, zuby, kosti a drápy z kterých vytvářejí hlavně nejrůznější zbraně, no dokonce i hudební nástroje, nábytek, doplňky či šperky. O dračí kůži a šupiny takový zájem není, no zde záleží na zájmu šlechty. Někdy, když se objeví drak, jehož zbarvení se jim velice líbí, vyvěsí na něj zakázku. Tak či onak, jakákoliv dračí část je prodávána za vysokou cenu a dračí lovci tak často v jejich lovu vidí velký zisk za velký risk.

dragoneye.png
dragonhuman.png

Všichni draci se v současnosti nacházejí v Kothenu, které se oficiálně považuje za hlavní město draků. Zde, za pomocí run, nabírají svých lidských podob. Původně jí byli schopni nabrat i bez run, mimo hlavní město, no stejně jako s jejich dračím ohněm, se ztrátou magie zmizela i tato schopnost. Město je tak tím jediným místem, kde mohou této proměny dosáhnout.

Jejich lidská podoba nikdy není dokonalá, nehledě na věk draka (krom dětí). Pokaždé jim zůstávají rohy, ocas a části kůže můžou pokrývat dračí šupiny. Některým jedincům zůstávají i křídla, případně specifické zabarvení na koncích končetin.

Pokud jde o rozmnožování draků, původně se jednalo o poměrně jednoduchý proces no poté, co lidé začali aktivně lovit draky, stal se nesmyslně složitým. Početí jako takové je jednoduché - dračí pár podnikne za noci (nejbezpečnější doba) svůj dračí tanec, během kterého se spojí. Během tohoto procesu musí být pár mimo bariéry Kothenu - bariéra totiž ničí jakékoliv šance na početí, tj. není možné v ní otěhotnět. Po úspěšném spáření mimo bariéru se samice nesmí vrátit do Kothenu. Bylo-li spojení úspěšné, začnou se v ní tvořit vajíčka, které by jako člověk nebyla schopná donést, 

natož následně odrodit, neboť jsou na lidské tělo příliš velké a ve větším počtu. Musí tak zůstat mimo bariéru města. Většinou se ukrývají do jeskyní pod městem, které jsou od něj v dostatečné vzdálenosti no i blízkosti bylo-li by třeba pomoci. Některé dračice však preferují prostředí lesů. Tak či onak, aby měli dračice co největší šanci na přežití, vždycky je na cestě těhotenství a porodu doprovází dračí strážci, kteří se skládají většinou z partnera a dalšího draka. Ani po snesení vajíček se však dračice nemůže společně s nimi vrátit zpět do města. Magická runa v Kotharu by totiž teprve rostoucí dráčata proměnila v lidi a ti by se následně ve skořápce utopili. Dračice tak i se svými strážci musí mimo město strávit do doby, než se dráčata vylíhnou.

Toto období je tak tedy to nejnebezpečnější jak pro matku a její strážce, tak i pro její 

dragoneggie.png

nenarozená mláďata, neboť této doby může kdykoliv zneužít některý z lovců a pokusit se vejce ukrást, či zahubit přítomné draky.

Když se však dráčata úspěšně vylíhnou, jsou odneseny i s matkou (přežije-li) zpět do Kotharu, kde poté vyrůstají jako lidé. Svou první, oficiální proměnu v draka poté zažijí až v 20 letech. Kothar každý rok proto pořádá pro tyto čerstvě dospělé jedince První dračí pouť, kdy za asistence starších draků procestují celý Draconis.

Co se týče lidské podoby mladých draků, dětí, těm se dračí znaky neprojevují dokud nedorostou určitého věku - 15 let. Teprve poté jim začínají rašit jako první šupiny a rohy, později ocas a nakonec křídla, dávajíc tak mláďatům hrubou představu o tom, jak jejich dračí tělo bude vypadat.

Pokud se spáří dva draci různých druhů, jejich potomci budou buď jednoho nebo druhého druhu. Kříženci se nerodí!

V současnosti je povolena pouze jedna mutace: Opeřenost

Draci se dělí na několik druhů a to:

drak.png

Drak

Vůbec nejpočetnější druh a druhý v pořadí co se týče celkové velikosti které mohou dosáhnout. Má 3 páry končetin - přední, zadní nohy a obrovská křídla, díky kterým je plně schopný letu. Jeho šupiny jsou z velké části pevné a neproniknutelné, kromě těch co se nachází na břichu. Ty jsou měkké a představují tak kritickou slabinu.

drkcompare.png

Wyvern

Druhý nejpočetnější druh a první v pořadí co se týče celkové velikosti které mohou dosáhnout. Má 2 páry končetin - zadní nohy a obrovská křídla, která nahrazují přední končetiny. Je plně schopný letu. Většinu jeho těla též pokrývají pevné šupiny, speciálně v oblasti hrudníku. Nejslabší jsou však v okolí krku, kde se nachází jejich tepny.

wyvrncompare.png
wyvern.png
drakej.png

Drakej

Druh, který má dva páry končetin - přední a zadní nohy. Někteří jedinci mohou mít i třetí pár, křídla, ty jsou však zakrnělá nebo příliš malá na to, aby s nimi byli schopni létat. Tito draci však obětovali svoji schopnost letu za neuvěřitelnou rychlost a hbitost. Nenajdete žádné jiné zvíře, které by bylo rychlejší než právě drakej.

drkjcompare.png

Asijský drak

Přestože mají jen dva páry končetin - přední a zadní nohy, i přes absenci křídel jsou schopni letu. Oproti svým druhům mají totiž velmi lehká těla a schopnost v těle produkovat hélium. Jejich let proto spíše připomíná klouzání či vznášení, no podle toho jak rychle se jejich hadí tělo hýbe, tím rychleji se mohou ve vzduchu pohybovat. Pro schopnost letu však obětovali pevnost kostí a tím pádem snadno dochází k zlomeninám.

asjdrkcompare.png
asijskydrak.png
wyrm.png

Wyrm

Též nazýván "bazilišek" tento druh je nejvíce podobný hadům - nemá vůbec žádné končetiny. Někteří jedinci je však mohou mít, jen zakrnělé a proměněné v ploutve. Logicky tak, tento druh se nejlépe pohybuje na zemi či ve vodě. Nejlépe se pohybují v komplikovaných prostorech, kde se mají těžkými těly o co odrazit či opřít. Po velkých rovných plochách se jim pohybuje velice špatně.

wrmcompare.png

Amfiptéra

Druh s pouze jedním párem končetin - křídly, které nahrazují přední nohy, s kterými jsou plně schopné letu. Stejně však jako asijští draci, aby se jim lépe pohybovalo ve vzduchu, obětovali svou pevnost kostí. Za to jsou však schopné se v něm pohybovat daleko rychleji. Tento druh má velice často opeřená křídla, no mohou být i blanitá. 

amphcompare.png
amfiptéra.png
faerak.png

Faerak

Ze všech nejmenší, ale také nejpestřeji zbarvený druh. Mají 3 páry končetin - přední, zadní nohy a křídla, s kterými jsou plně schopní letu. Jejich křídla více připomínají ta hmyzu, speciálně motýlů a vážek. Praví se, že byli společníky víl, kterým pomáhaly s každodenními činnostmi. Jejich těla jsou velmi křehká a měkká - jedná se o draka, kterého jde zabít nejsnadněji.

divider-5272990_1280.png
bottom of page