top of page

Draci

eh.png

Základní informace

Okřídlení i neokřídlení ještěři různých velikostí, tvarů a barev. Draci jsou původními obyvateli Draconisu a mnoho let byli i jeho vládci. Jejich řady kdysi sčítaly několik set tisíc jedinců, dnes byste jich však sotva napočítali deset tisíc. Tento pokles mají na svědomí nejen lidé, ale také fakt, že se ztrátou magie přišli draci i o svůj oheň, jejich největší způsob ochrany.

Jedinou ochranou, která jim tak zůstala, je jejich vlastní fyzická síla, zuby a drápy a ačkoliv ani v jednom z ohledů nestrádají, lidé se naučili mnohé z nich odrážet, omezit a nebo je změnit v nevýhodu. S každou nově vytvořenou technologií poté draky hubí jednoho za druhým, aniž by jim dali šanci se pořádně bránit.

Nejstarší drak, o němž existují záznamy, se dožil téměř 500 let, no dnes díky aktivnímu lovu draků stěží narazíte na draky starších 100 let. Současným nejstarším drakem je král Mornax, kterému je 150 let. Indikátor toho, jak je drak starý, je hlavně jejich velikost - čím starší drak, tím větší je. Nejstarší drak byl údajně tak velký, že jeho tělo po smrti utvořilo celé Dračí pohřebiště, kde se nyní ukrývají těla jeho druhů, aby je ti se zlými úmysly nemohli znehodnotit. Bohužel, něco takového je ze strany lidí velice časté, neboť z dračích těl je možné vytvořit hned několik produktů.

Vzhled

Draci mají celkem dvě formy, z čehož tou první, hlavní, je jejich ještěří podoba. Je to jejich pravé já, které v sobě nezapřou a vždycky budou k němu táhnuti. Jedinec který po delší dobu nenabral svoji pravou podobu, může začít pociťovat stavy úzkosti, které však lze po nějaké době utlačit či utlumit.

Existuje mnoho podob, kterých může jejich ještěří forma nabrat, rozlišuje se však 7 hlavních druhů: Drak, Wyvern, Drakej, Asijský drak, Wyrm, Amfiptéra a Faerak. Každý z těchto druhů má základní rysy, které se pokaždé objeví - velice často se jedná o počet končetin, stavbu těla nebo poté samotná velikost, které mohou, jako zástupci svého druhu, dorůst.

eeh.png
eeeh.png

Jejich druhou podobou je poté lidská, nebo aspoň cosi, co se lidem podobá. Tuto podobu si draci osvojili poté, co přišli do kontaktu s lidmi, v touze dorozumět se s onou rasou. Tato podoba však nikdy není dokonalá - nehledě na věk draka (kromě mláďat mladších 15 let), jejich dračí stránka se pokaždé nějakým způsobem projeví. Ať už jako rohy na hlavě, ocasem, křídly nebo šupinami na různých částech těla, nejčastěji obličeji, zádech a končetinách. U některých jedinců se mohou projevit v menším měřítku, u jiných naopak v tak velkém, že mu na těle zbyde jenom špetka lidské kůže. Barevně se tyto části naplno shodují s jejich dračí formou. Nikdy se tak nestane, že bílý drak bude mít v lidské formě černé šupiny. Co se už neodráží od jejich dračí podobě, to jsou vlasy a jakékoliv jiné ochlupení po těle.

Draci mohli kdysi své lidské podoby nabírat kdykoliv se jim zachtělo, no poté, co zmizela magie, o tuto schopnost společně s dračím ohněm přišli. Jediné místo, kde jí tam mohou nabýt, je Kothen, jenž je díky runám obklopen magickou bariérou proměny.

Zdaleka nejzajímavější u této rasy jsou však jejich oči. Každý drak má jedinečné zbarvení očí, které se neopakuje u žádného dalšího jedince a to ani narodí-li se dvojčata. Mohou být tak podobné, no nikdy nejsou naprosto stejné. Tyto oči po smrti draka, nebo jejich vyjmutí z žijícího, zkamení, vytvářejíc tak naprosto unikátní drahokamy, o které, bohužel, má velký zájem lidská šlechta. Je to jeden z hlavních důvodů, proč jsou draci tolik loveni.

Partnerství a osudový partner

Draci jsou rasou, která uznává lásku všech pohlaví. Ať už je to vztah muže s ženou, dvou žen či dvou mužů, plně jej přijímají bez jakýchkoliv odsudků. Stejně tak jsou otevření více početným vztahům, které dokonce i podporují kvůli nízkému počtu draků, speciálně jedná-li se o draka s více dračicemi. Čím více příležitostí na stvoření potomků, tím lépe.

Ačkoliv jsou však draci velice otevření vztahům, existuje tu cosi, co může plně ukončit jakýkoliv vztah, ve kterém se jedinec v tu chvíli nachází. Říká se tomu osudový partner. Někteří draci mohou mít mezi sebou pouto, které se mezi nimi stvořilo ještě před tím, než se vylíhli. Toto pouto, ačkoliv není vzácné, není ani časté, a velice často se stává, že drak za

ehe.png
eeeeeh.png

celý svůj život na osudového partnera nenarazí. Pokud se mu ale podaří s tímto partnerem navázat jakýkoliv druh kontaktu (byť i jen oční), zaplní jeho mysl, způsobujíc tak že drak nedokáže myslet na nikoho jiného, než právě osudového partnera. Neviditelná moc je bude k sobě táhnout, nutíc na sebe myslet při jakékoliv příležitosti. Pokud má drak vztah s někým jiným, tento vztah se promění v nedostačující a velmi často i odpuzující nehledě na tom, jak moc svého současného partnera drak miluje. Není schopný přijmout nikoho jiného než toho, k němuž má utvořené pouto.

Toto "volání" k sobě trvá tak dlouho, dokud draci pouto mezi sebou nestvrdí výměnou krví. Je to něco jako svatební rituál, během kterého draci vyrazí ven (nejčastěji v noci) a uskuteční spolu tanec, jehož závěrem je zakousnutí se do zátylku toho druhého. Ve chvíli kdy se krev partnera dostane do jejich úst, neukojitelná touha se zklidní (nemizí však úplně) a nově mezi draky vznikne speciální pouto, pomocí kterého získají schopnost cítit pocity toho druhého.

Jakmile je pouto stvrzeno, není možné jej zrušit, stává se věčným. Jediný způsob, jak jej může drak zrušit, je smrtí jednoho z nich. Jakmile však drak o svého osudového partnera přijde, je to jako kdyby přišel o své druhé já. Pocit ztráty je dokonce kolikrát tak obrovský, že se mnozí z nich rozhodnou spáchat sebevraždu, nebo zešílí.

Osudové partnerství většinou vzniká mezi dvěma draky, no existují záznamy, kdy si draci toto pouto vytvořili i se zástupci jiných ras. Pokud však k něčemu

takovému dojde, drak je tím jediným, kdo pouto pociťuje. Zástupce jiné rasy toto pouto nepociťuje, stejně jako sdílení pocitů dojde-li k výměně krve. I přes nenávist vůči lidské rase musí draci toto pouto respektovat, neboť to nebylo rozhodnutí draka, ale samotného osudu, který nelze nijak ovlivnit. Poslední takovýto zaznamenaný případ byl vztah mezi dračí princeznou Nymeo a lidským princem Rubenem. Jelikož však v dnešní době draci mají téměř nulový kontakt s lidmi a pokud ano, jedná se o ten na život a na smrt, tyto situace se staly vzácnější než narození jednovaječných dvojčat. 

Koncept svatby jako takové u draků neexistuje. Není tak žádné rodové jméno, které by mohli zdědit, stejně jako majetek o který by se museli dělit. Jestliže se draci rozhodnou spolu žít, je to čistě jejich vlastní rozhodnutí na základě citů, které k sobě navzájem cítí. 

eheheh.png
eheh.png

Potomci

Proces stvoření potomků nebyl nikdy složitý úkol, avšak poté, co zmizela magie a lidé začali draky aktivně lovit, se jakýkoliv pokus o ně proměnil v téměř nadlidský výkon, během kterého je potřeba asistence dvou i vícero draků.

Samotné početí je poměrně jednoduché - aby draci mohli začít tvořit rodinu, musí opustit runovou bariéru Kothenu. Bariéra totiž, ačkoliv umožňuje drakům potlačit dračí formu, potlačuje i jejich schopnost rozmnožovat se. Ať už se tak draci v Kothenu spojí kolikrát chtějí, dračice nikdy neotěhotní. Jakmile však draci Kothen opustí, provedou svůj tanec během kterého se spáří. Mnohé páry si na toto období vyhradí hned několik dní, kolikrát i týdnů, aby měla dračice co největší šanci na otěhotnění. Tak či onak, jakmile spáření proběhne úspěšně, dračice se nesmí vrátit do bariéry Kothenu a to i přestože zatím netuší, jestli bylo početí úspěšné nebo ne - pokud by se vrátila nevědomky těhotná, bariéra by plod rychle zahubila. Místo toho musí vyhledat hnízdo mimo město, často v jeskyních Dračích hor, no některé mohou, preferují-li to, hnízdit i v hlubinách Esmeraldie, oceánu, řek či jezer.

Zda-li dračice úspěšně počala potomky, bude schopná poznat již po jednom týdnu, kdy se začnou měnit její emoce a instinkty. Začne být více agresivní,

speciálně co se týče hlídání jejího hnízda a prostoru kolem něj, pociťuje větší hlad a únavu. Je to období, kdy se z dračice stává nebezpečné zvíře jednající na základě svých instinktů a touze ochránit mladé. Jakmile partner dračice tuto změnu zaregistruje, vrací se do Kothenu a po dalším týdnu, kdy se instinkty dračice uklidní, se vrací ke své partnerce ve společnosti dalšího strážce, jenž mu bude po zbytek těhotenství pomáhat hlídat jak budoucí matku, tak i vejce. Pokud dračice žádnou změnu chování nezažije, početí bylo neúspěšné a může se vrátit zpátky do Kothenu. Nový pokus o početí potomků může začít kdykoliv, klidně hned po tom neúspěšném, no většinou jim je doporučeno buď počkat na lepší roční období (počínají-li mláďata v zimě), nebo se poté zkusit prvně zaměřit na celkové zdraví dračice, od fyzického po to psychické, neboť oba faktory mohou úspěšnost početí ovlivnit.

eeeeh.png
ehehehe.png

Povede-li se však dračici počít, trvá to přibližně 8 týdnů, než snese snůšku 1-6 vajec. Vajíčka, která jsou úspěšně oplodněná, jsou hřejivá na dotek, vykazující tvorbu života uvnitř nich. Pokud je vejce neoplodněné, což se může stát, nebo plod během vývoje zahyne, vejce zchladne.

Ani po snesení vajíček se dračice nesmí společně s nimi vrátit zpět do města. Magická runa v Kothenu by totiž teprve rostoucí dráčata proměnila v lidi a ti by se následně ve skořápce utopili. Dračice tak i se svými strážci musí mimo město strávit do doby, než se dráčata vylíhnou. To trvá přibližně dalších 8 týdnů, podle toho v jakých podmínkách se dráčata líhly - zda-li byla stálá teplota, nebo byly nějaké výkyvy, jestli byly často přemisťovány apod.

Dračice může během svého těhotenství a následného líhnutí vajec změnit hnízda, speciálně pokud má pocit, že to předchozí není dostatečně bezpečné na to, aby v něm nadále hnízdila. Tato změna však přináší i určitá rizika, ať už pro matku, nebo poté pro nevylíhnutá mláďata, která podle toho, v jakém stádiu se nachází, mohou být náchylná na změnu prostředí.

Jakmile se dráčata úspěšně vylíhnou, dračice se může i se svými strážci vrátit zpátky do Kothenu, kde se mláďata promění v lidi a zůstanou jimi až do svých 20 let.

Jestliže je dračí pár dvou různých druhů (př. wyvern a asijský drak), jejich potomci budou buď jednoho nebo druhého druhu, tj. nevznikají žádní kříženci.

Dospívání

Ve chvíli, kdy se narodí dráče, nemá čas se seznámit se svoji dračí podobou. Místo toho je matkou, otcem či strážcem okamžitě přeneseno do Kothenu, kde se promění v člověka a tráví v ní zde veškeré své dospívání. Bariéru Kothenu poté nesmí za žádných okolností opustit, dokud nedosáhnou dospělosti a své první proměny.

Dračí mládě v lidské formě vypadá naprosto identicky s těmi lidskými. Jejich dračí stránka je příliš mladá na to, aby se na jejich tělech jakkoliv projevila. Ta se projevovat začíná až kolem 15. roku - nejčastěji jako první začnou růst ocasy, rohy či křídla. Čím větší projev určitého rysu je, tím pravděpodobnější je, že bude hlavním faktorem v jejich dračí formě.

eheheheh.png
ehehehehe.png

Tj. projeví-li se na dráčeti velká přítomnost peří, s největší pravděpodobností bude jeho celé dračí tělo opeřené, apod. I přes projev svých dračích rysů musí však mláďata na svou první proměnu počkat až do svých 20 let.

Pro tu se v Kothenu se každý rok v první jarní den uspořádává První dračí výprava, slavnost, během které čerstvě dospělá mláďata zažijí jak svoji první proměnu, tak i výpravu kolem celého západního ostrova Draconisu. Jedná se o obrovskou slavnost, na kterou se draci rok co rok chystají i několik týdnů dopředu, ve snaze zajistit maximální bezpečnost dráčat. V den slavnosti se na večer mláďata sejdou v centru města, kde jsou rozdělena do 3 skupin podle toho, jakého druhu jsou - letci (draci, wyverni, asijští draci, amfiptéry a faeraci), bězci (drakejové) a plavci (wyrmy, no i amfiptéry, rozhodnou-li se že jim je voda milejší). Každá skupina má přiděleného svého vedoucího, který je, jakmile se všichni sejdou, zavede na místo proměny. Letci se mění skokem z útesu, běžci přeskočením rozpadlého mostu vedoucího do průchodu skrz Dračí hory a plavci skokem do jezera Spiritia. Všechna tato místa se nachází v takové pozici, aby když mláďata skočí, se v půli cesty dostala z bariéry Kothenu a tak se proměnila. Jakmile se všichni promění, za doprovodu mnohých strážců a vedoucího procestují západní ostrov Draconisu po jeho celém obvodu. Celá výprava trvá přibližně 5-6 hodin.

Po vykonání této výpravy jsou dráčata oficiálně považována za dospělá a nyní mohou opustit bariéru Draconisu dle vlastního uvážení, kdykoliv budou chtít.

Hierarchie

Hierarchie u draků žádná není. Ačkoliv mají krále a jeho královskou rodinu, jedná se spíše o pozici vůdce, někoho, kdo ostatním ukazuje cestu a draci ho jako takového respektují. Jméno král se ujalo neboť se drakům toto slovo líbilo kdykoliv jej slyšeli z úst jiných ras. Nenajdete tu tak žádnou dračí šlechtu či členy, kteří jsou nadřazení jiným.

Dračí král se volí ve chvíli, kdy předchozí zemřel, nebo ho ostatní draci shledali za neschopného dál pozici vykonávat. Volit dračího krále může každý drak a většinou se volí ten, kdo se nejvíce zasloužil v komunitě.

Dračice jsou rovnocenné drakům a naopak. Každý má stejné právo.

eeeeeeh.png

Odívání

Draci na nahotu hledí jako na něco naprosto přirozeného, co není třeba skrývat či se za to stydět. Jeden z hlavních důvodů pro takovýto pohled je ten, že oblečení není součástí jejich proměn - tzn. oblečení během proměň musejí sundat, nebo poté, když tak neučiní, počítat s tím, že se roztrhá. Dalším důvodem je třeba ten, že díky svému dračímu ohni nepociťují zimu nebo to, že je kvůli jejich dračím částem v lidské podobě, speciálně křídlům a ocasům, potřeba, aby mělo oblečení větší množství otvorů, odhalujíc tak další části pokožky. Logicky se tedy nebojí je odhalit, nebo dokonce stát naprosto nazí před větším davem.

Jediný důvod, proč se draci šatí je ten praktický - ochrana před poškozením kůže. Ať už před různými škrábanci, odřeninami či bodnutím jakýmkoliv typem zbraně, jejich oblečení poskytuje aspoň částečnou ochranu.

Pokud jde tedy o styl, draci celkově preferují dva typy - lehký a jednoduchý, který v případě potřeby mohou ihned svléknout, jako jsou róby, různé sukně nebo volné košile a kalhoty, nebo poté pevný a pružný, který jim umožní dost dobrý pohyb v lidské formě a přitom dostatečnou ochranu, jako jsou kožená brnění, upnuté kalhoty a tuniky či různé bandáže. 

Styl oblékání mezi dračicemi a draky se nijak nerozlišuje. Každý může nosit jakýkoliv styl se jim líbí či jim vyhovuje.

Druhy draků

Drak

Vůbec nejpočetnější druh a druhý v pořadí co se týče celkové velikosti které mohou dosáhnout. Má 3 páry končetin - přední, zadní nohy a obrovská křídla, díky kterým je plně schopný letu. Jeho šupiny jsou z velké části pevné a neproniknutelné, kromě těch co se nachází na břichu. Ty jsou měkké a představují tak kritickou slabinu.

itworkedfuck.png
ueue.png
ueueu.png

Wyvern

Druhý nejpočetnější druh a první v pořadí co se týče celkové velikosti které mohou dosáhnout. Má 2 páry končetin - zadní nohy a obrovská křídla, která nahrazují přední končetiny. Je plně schopný letu. Většinu jeho těla též pokrývají pevné šupiny, speciálně v oblasti hrudníku. Nejslabší jsou však v okolí krku, kde se nachází jejich tepny.

ohpleasedontwork.png

Drakej

Druh, který má dva páry končetin - přední a zadní nohy. Někteří jedinci mohou mít i třetí pár, křídla, ty jsou však zakrnělá nebo příliš malá na to, aby s nimi byli schopni létat. Tito draci však obětovali svoji schopnost letu za neuvěřitelnou rychlost a hbitost. Nenajdete žádné jiné zvíře, které by bylo rychlejší než právě drakej.

iamsaneiamsaneiamsane.png
ueueueueue.png
ueueueueueu.png

Asijský drak

Přestože mají jen dva páry končetin - přední a zadní nohy, i přes absenci křídel jsou schopni letu. Oproti svým druhům mají totiž velmi lehká těla a schopnost v těle produkovat hélium. Jejich let proto spíše připomíná klouzání či vznášení, no podle toho jak rychle se jejich hadí tělo hýbe, tím rychleji se mohou ve vzduchu pohybovat. Pro schopnost letu však obětovali pevnost kostí a tím pádem snadno dochází k zlomeninám.

uohmysanityisslipping.png

Wyrm

Též nazýván "bazilišek" tento druh je nejvíce podobný hadům - nemá vůbec žádné končetiny. Někteří jedinci je však mohou mít, jen zakrnělé a proměněné v ploutve. Logicky tak, tento druh se nejlépe pohybuje na zemi či ve vodě. Nejlépe se pohybují v komplikovaných prostorech, kde se mají těžkými těly o co odrazit či opřít. Po velkých rovných plochách se jim pohybuje velice špatně.

onemoreandthentouchgrass.png
ueueueu.png
ueueue.png

Amfiptéra

Druh s pouze jedním párem končetin - křídly, které nahrazují přední nohy, s kterými jsou plně schopné letu. Stejně však jako asijští draci, aby se jim lépe pohybovalo ve vzduchu, obětovali svou pevnost kostí. Za to jsou však schopné se v něm pohybovat daleko rychleji. Tento druh má velice často opeřená křídla, no mohou být i blanitá.

cantbelieveihavetodothisshittwomoretimes.png

Faerak

Ze všech nejmenší, ale také nejpestřeji zbarvený druh. Mají 3 páry končetin - přední, zadní nohy a křídla, s kterými jsou plně schopní letu. Jejich křídla více připomínají ta hmyzu, speciálně motýlů a vážek. Praví se, že byli společníky víl, kterým pomáhaly s každodenními činnostmi. Jejich těla jsou velmi křehká a měkká - jedná se o draka, kterého jde zabít nejsnadněji.

fuckgrassletslearndemons.png
ueueueueu.png

Zajímavosti

• Draci milují cokoliv blyštivého. Od kovů po drahokamy až k mušlím či perlám, probouzí to v těchto tvorech jejich přirozenou touhu "shromažďovat." Pokud tak někdy vejdete do domova některého z draků, je veliká pravděpodobnost, že v něm naleznete jednu takovou kupičku pokladů. Nikdy však tyto věci nenosí právě kvůli praktičnosti - kdyby si měli sundávat všechny šperky před proměnou v draka, nejspíš by nad tím promarnili několik hodin.

• Ačkoliv jejich dračí oheň zmizel společně s magií, stále ho cítí uvnitř svých těl. Tento pocit často popisují jako kdyby tam byl "uvězněn v hlubokém spánku."

• Fearaci jsou jediní draci, kteří mohou ve své dračí formě obstarávat sady jenž mají v blízkosti jezera Puria. Je to právě díky jejich drobnému vzrůstu.

• Draci rozumí lidské řeči, nehledě na tom, v jaké formě jsou. V lidské formě jsou dokonce i schopní touto řečí mluvit. Kdykoliv však naberou dračí formy, mluví dračím jazykem, kterým naopak lidé nerozumí. Jediné, jako co to vnímají, je hromada vrčení, syčení a vrnění.

bottom of page